آموزشگاه موسیقی نواک

آموزشگاه موسیقی نواک

آموزش ویولن

اموزش ویولون

توضیحات کلاس

آموزش ویالون در آموزشگاه موسیقس نواک

این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای است. اصالت این ساز
به کشور ایتالیا بر می‌گردد.

تاریخچه ویولن در اروپا به قرن ۹ میلادی بازمی‌گردد. بسیاری معتقدند که ویولن نمونه تکمیل شده ساز رباب (است. رباب سازی است که بعدها وقتی به اروپا آورده شد و تغییراتی در آن به‌وجود آمد به نام ربک در اروپا شهرت گرفت. برخی بر این باورند که ساز ویولن از کشورهای عربی آمده‌است.[۱] فرم‌های اولیه دارای سوراخی بودند که بر روی ساز قرار داشت اما بعدها این سوراخ از بدنه سازها حذف شدند و این ساز با سه سیم سرآغاز ساز ویولن تکامل یافته در سال‌های آینده شد. در اروپا از قرن ۱۶ میلادی به بعد ساز ویولن به صورت تکامل یافته دیده می‌شود.

برای نواختن روی شانهٔ چپ قرار می‌گیرد و با آرشه (که در دست راست نوازنده است، نواخته می‌شود.
کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم).
اصوات سیم‌های مجاور نسبت به یکدیگر فاصله پنجم درست (را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک (و کوچک‌تر از آن را اجرا نماید. از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینی و  پابلو دو ساراساته اشاره کرد.

سطح مقدماتی آموزش ویالون

کنترل آرشه و تقسیم‌بندی‌های آن برای اجرا، حفظ ضرب و درک ابتدائی از فواصل پرده و نیم‌پرده، ایستائی و بدن در حالت درست.

لگاتو و استکاتو در آرشه‌کشی، حفظ منظم ریتم یه صورت مرتب، صدای تمیز، تجربه‌های نخستین دینامیک و رعایت آن، بنا نهادن تونالیته در شکل صحیح

اجرا در تمام نقاط آرشه با کنترل خوب، اجرای لگلاتو و استکاتو، صدای با کیفیت در دینامیک‌های مختلف، نیم‌پرده‌ها و پرده‌ها در هر دو پوزیسیون اول و سوم به درستی اجرا شوند هم در تونالیته ماژور و هم مینور

اجرای صحیح آرشه‌های متنوع، استکاتو، دتاشه و مارتلاتو، کوک درست در پوزیسیون‌های اول دوم و سوم، حرکت از پوزیسیون به پوزیسیون با دقت در صدا و روان، شروع آموزش ویبراتو

تسلط بر آرشه‌کشی‌های متنوع، دتاشه، استکاتو، اینتوناسیون صحیح در انتقال از پوزیسیون یک به چهار، ویبراتو در شکل بسیار اولیه

آرشه‌های بسیار دقیق و گسترش آرشه‌های colle و spicato، اینتوناسیون دقیق در انتقال از پوزیسیون یک به پنج، ویبراتو منظم با تمام انگشتان.

دریافت مشاوره

چرا آموزشگاه موسیقی نواک

آموزشگاه موسیقی نواک در سال 1388 توسط خانم رومینا بهنوش تاسیس شد. آنچه همیشه برای ما در این آموزشگاه در اولویت بوده است، استفاده از اساتید متخصص و با اخلاق برای رشد و پرورش هرچه بهتر کودکان و بزرگسالان می­باشد. همچنین برای ایجاد انگیزه در هنرجویان، برگزاری کنسرت­های هنرجویی(در پایان هر ترم)، و همینطور کنسرت­های حرفه­ای و مستر کلاس ها توسط اساتید ایرانی و اساتید خارجی(از جمله خانم دلبرحکیم آوا و آقای آرام تالالیان) را مدنظر داشته­ایم.

علاوه بر آن، برگزاری سالانه ی نمایش­های موزیکال، در برنامه­های اصلی آموزشگاه قرار دارد که اعضای گروه کر، ارکستر زهی و گروه نمایش را هنرجویان آموزشگاه تشکیل می­دهند. برخی از این نمایش­ها از جمله نمایش موزیکال شهر نغمه­ها منتشر و روانه بازار شده است.

 

معرفی استاد

نظرات هنرجویان

سوالات متداول

1-در دوره آموزش ویولن چه چیزهایی خواهید آموخت؟

در این دوره هنرجویان ضمن یادگیری نواختن ویولن و طرز صحیحگرفتن آرشه ، با مفاهیم ریتم، نت، موزیکالیته و سونوریته را نیز فرا می گیرند..

2-ایا این دوره ( آموزشی ویولن)برای هنرجویان مبتدی هست ؟

خیر، در آموزشگاه موسیقی نواک امکان پذیرش هنرجو از مبتدی تا پیشرفته و آماده سازی او برای جشنواره ها و‌مسابقات داخلی و‌خارجی امکان پذیر هست.

3-یادگیری ویولن چقدر طول می کشد؟

پیشرفت شما در ساز ویولن بستگی به میزان تمرین شما در منزل دارد.

4.آموزش حضوری ویولن بهتر است یا آنلاین؟

تجربه نشان داده است، آموزش حضوری همواره جواب بهتری می دهد. اگرچه هنرجویانبزرگسال مشتاق نیز یادگیری خوبی در پروسه آنلاین داشته اند.

5.آیا کلاس آموزش برای ویولن هنرجویان بالاتر از سطح مبتدی نیز برگزار می گردد؟

بله ما حتی تجربه آماده کردن هنرجویان برای شرکت در آزمونهای ورودی دانشگاهها و کنسرواتوارها و جشنواره هارا نیز داشته ایم.

6.اولین قدم برای آموزش ویولن سل چیست؟

عشق و اراده

7.آیا آموزش حضوری ویولن سل در آموزشگاه نواک برای کودکان نیز می باشد؟

بلی، ما از سن ۶ سال آموزش ویولن سل را برای کودکان آغاز می کنیم

8.چند ساعت در روز باید به تمرین ویولن سل بپردازیم؟

از نیم ساعت تا ۲ ساعت ،بسته به سن و توان هنرجو

9.دوره مقدماتی ویولن از روی چه کتابی درس داده می شود؟

معمولا برای شروع کلاسهای ویولن از متد سوزوکی استفاده می کنیم. این متد برخلاف متدهای قدیمی با آهنگ و ملودیهای آشنا شروع می شود که یادگیری این ساز را جذابتر و‌آسانتر می کند.

ارتباط با ما

جهت مشاوره، شماره خود را ثبت تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم!